Objevuj.eu domů - Studenti - Zapojte se!

Studenti - Zapojte se!

Věda nemusí být nudná nebo složitá, ani nebylo už všechno objeveno, jak by se nám při listování učebnicemi mohlo zdát. Naopak, i dneska je před námi spousta vzrušujících pátrání a objevů. A kdo ví, možná některé čekají právě na tebe.

Pokud se tvoje škola zapojí do projektu Heureka, budeš mít možnost vyzkoušet si řadu věcí a objevit i něco zajímavého. Věříme, že ti poznatky pomohou připravit se do školy, ale hlavně, že je využiješ ve svém životě. A o ten jde především. Učení zkrátka vůbec nemusí být nuda!

 

A co můžeš udělat ty sám/sama?

 

Zaregistruj se a využij přístup ke všem online aktivitám

                             a e-learningovým lekcím!goody.jpg

V nich mimo jiné:

  • Vypátráš lupiče díky moderním poznatkům z genetiky
  • Objevíš, jaká tajemství mohou vyprávět pylová zrna
  • Vydáš se ve stopách tažných ptáků
  • Rozluštíš paleontologickou záhadu

Pokud chceš nejprve vyzkoušet co ti mohou výukové materiály nabídnout, klikni zde a podívej se na materiály k tématu Obecná biologie, kde na tebe mimo jiné čeká cesta do nitra  DNA, boj s viry nebo lekce, ve které budeš pátrat po pachateli s využitím genetiky.

Zapoj se s partou kamarádů nebo spolužáků do badatelské hry!

Každý měsíc na vás čeká zábavný (a leckdy i pořádně napínavý a zapeklitý) vědecký problém. Zkuste najít řešení záhady a poté ho srovnejte s názorem ostřílených vědců z Národního muzea. Na nejlepší týmy čekají „badatelské“ exkurze plné překvapení, na kterých se seznámíte s vědou jinak než zpoza školních lavic.

Seznam se s vědci!

Podívej se na videa, díky kterým se seznámíš s vědci a vědkyněmi z různých oborů. Třeba zjistíš, že mnozí z nich mají zajímavý život i práci, máš toho s nimi hodně společného a jsou to zkrátka sympaťáci. A kdo ví, možná tě i inspirují k úvahám o tvém budoucím studiu či zaměstnání.

Registrace studenta

Základní údaje

Jméno
Příjmení
Email - slouží i jako přihlašovací jméno
Škola

Heslo

Heslo
Potvrzení hesla

Opište následující text z obrázku

Nový obrázek

Text v boxu:

Registrační údaje jsou shromažďovány s ohledem na to, že tento projekt je podpořen z prostředků Evropské unie a státního rozpočtu ČR, a to prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Odesláním registračního formuláře souhlasím se sběrem, uchováváním a zpracováním mých osobních údajů, a to pouze za účelem realizace a kontroly podpořeného projektu